Лудогорец постигна най-убедителната си победа през сезона - с 5:1 над

...

Бляскав Лудогорец се развихри след почивката, размаза Черно море с 5:1 и излезе втори!

Лудогорец реализира най-убедителната си победа през сезона - с 5:1 над Черно море в мач от X кръг на Първа лига в Разград. Загубата пък е втора с такъв резултат за " моряците " през шампионата след фиаското против Септември във Варна и трета поред в елита. Успехът разреши на първенеца да излезе втори в класирането с 23 точки, с две по-малко от водача Левски и една повече от третия ЦСКА.

В студената вечер на трибуните имаше малко фенове, а гостите бяха подкрепяни мощно от своя агитка.

Повторен дебют за родния си Черно море в елита направи вратарят Георги Китанов.

Лудогорец поведе в резултата с първия си удар в мача. В 12-ата минута Вандерсон се освободи елегантно с тяло от бранител на " моряците ", получи прикрит пас от Кешерю и откакто нахлу самичък отдясно се разписа с техничен удар край Китанов - 1:0.

В средата на полувремето Черно море притисна шампиона и след центриране на Георги Илиев от фаул Ради Василев с глава улучи напречната греда.

В 47-ата минута Клаудио Кешерю  овладя топката след подаване на Недялков отляво и технично я насочи с левия крайник в мрежата - 2:0. Това бе 7-и гол за румънеца от 7 мача против варненци.

Само минута по-късно Китанов се намеси нестабилно при удар с десния крайник на Кешерю, изтърва кълбото и Димо Бакалов го изпрати неотложно под гредата - 3:0.

В 55-ата минута след центриране на Георги Илиев от ъглов удар Аристоте Ндонгала се извиси и вкара с глава - 1:3.

Така Ндонгала стана деветият друг голмайстор на варненци на този стадион. Черно море е и най-резултатният тим в Разград с 11 попадения до този миг.

В 62-рата минута Марселиньо умъртви интригата. Той получи пас от Бакалов, освободи си позиция за пукотевица и с невисок удар направи 4:1.

Пет минути по-късно на Мирослав Енчев не доближи малко, с цел да довкара топката с глава в мрежата, откакто тя бе отклонена към него също с глава от Ради Василев.

В 71-вата минута Клаудио Кешерю шутира неспасяемо от границата на огромния пеналт - 5:1.

Три минути преди края намиращият се с тил към вратата Ради Василев опита сложен ножичен удар, само че кълбото мина над гредата.

Съставите:

ЛУДОГОРЕЦ:
 33. Ренан, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 30. Моци, 90. Форстър, 18. Дяков (74 - 11. Махлангу), 10. Кампаняро (78 - 8. Саша), 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 7. Бакалов, 28. Кешерю

ЧЕРНО МОРЕ:  36. Китанов, 5. Станчев, 33. Енчев, 70. Димов, 41. Кононго (84 - 8.Янчев), 38. Ндонгала (79 - 17. Костадинов), 71. Панайотов, 21. Илиев (66 - 99.Кики), 16. Витанов, 90. Минчев, 10. Василев

Съдия:  Никола Попов